SKLEP INTERNETOWY:   fasada24.pl

WINDOW-FENSTER:   fasada24.de

SHOP ONLINE:   fasada24.eu

JavaScript and FlashPlayer required. Download Flash Player.

  • Fasada
  • okna i drzwi aluminiowe

Sonda

Okna aluminiowe

 

okna i drzwi aluminiowe

Zalety stopów aluminium - lekkość, dobrą plastyczność, wytrzymałość oraz odporność na korozję - docenili również architekci i konstruktorzy budowlani. Wiele reprezentacyjnych obiektów powstało z wykorzystaniem konstrukcji aluminiowych. Aluminiowe systemy fasadowe zdominowały już elewacje biurowców oraz innych budynków użyteczności publicznej. Coraz odważniej metal ten pojawia się również w budownictwie jednorodzinnym.

Profile
Podstawowymi elementami aluminiowych systemów okiennych-(także drzwiowych i fasadowych) są kształtowniki, nazywane też profilami. Są to elementy o przekrojach zamkniętych lub otwartych, które - połączone - tworzą stabilną, sztywną, a zarazem lekką konstrukcję ramową skrzydeł okiennych i ościeżnic. Do ich produkcji używa się specjalnych stopów aluminium wzbogacanych magnezem i krzemem.

Magnez zwiększa wytrzymałość, a krzem twardość i odporność na korozję. Wszystkie profile aluminiowe są dokładnie cięte i łączone w narożach metodą zagniatania hydraulicznego i łączenia specjalnymi klejami.

Kształty
Aluminium daje ogromne możliwości formowania, więc okna z niego zrobione mogą mieć niemalże dowolny kształt. Każdy profil ma określony maksymalny promień łuku, po którym możliwe jest jego wygięcie. Podstawowe typy okien mogą być łączone w różne warianty. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 70 (ościeżnica) i 79 mm (skrzydło). Specjalne profile można łączyć pod kątem w płaszczyźnie pionowej i w poziomej, co pozwala konstruować okna przestrzenne (świetliki), nadając im formę graniastosłupów, ostrosłupów, walców itp.

Okna aluminiowe produkowane są najczęściej jako jednoramowe, rzadziej jako zespolone. Możliwe do uzyskania wielkości to: szerokość 30-500 cm, wysokość 40-600 cm. Niektórzy producenci oferują okna ze specjalnie wzmocnionych (antywłamaniowych), a nawet kuloodpornych profili.

Konstrukcja ram aluminiowych umożliwia zamontowanie w nich typowych okuć, zawiasów, zamków oraz elektrycznych urządzeń otwierających i zamykających.

Zimne i ciepłe
Profile wykonane w całości z aluminium, pomimo komór powietrznych utworzonych z połączenia kształtowników, mają niską izolacyjność cieplną: U = 5,8-6,3 W/(m2K). Ten rodzaj profili - zwanych aluminium zimnym - wykorzystuje się w konstrukcjach fasadowych i tam, gdzie nie jest wymagana dobra izolacyjność termiczna. Do wyrobu stolarki okiennej do budownictwa mieszkaniowego stosuje się tzw. profile ciepłe. Mają one konstrukcję złożoną zwykle z dwóch lub trzech komór powstałych w wyniku połączenia aluminiowych kształtowników, między którymi umieszcza się wkładki termiczne z tworzywa sztucznego. Jako izolatorów używa się przekładek np. z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Mogą one mieć kształt opasek o przekroju kwadratowym lub kolistym. Przekładki są łączone trwale z aluminiowymi profilami i oddzielają ich część zimną (zewnętrzną) od cieplej (wewnętrznej). W ten sposób tworzą kolejną komorę termoizolacyjną, a każda dodatkowa komora to lepsze właściwości cieplne profilu.

Oprócz wkładek termicznych stosuje się także uszczelki z kauczuku syntetycznego. Są one dodatkowym zabezpieczeniem przed wychładzaniem wnętrz. Montuje się je na styku ościeżnic i skrzydeł - jedną na skrzydle okiennym, a drugą - większą - na ościeżnicy. Ramy okien aluminiowych z profili ciepłych osiągają współczynnik U = 2,8-3,5 W/(m2*K), co jest wartością porównywalną z okiennymi ramami drewnianymi i z tworzyw sztucznych. Wśród produktów z tzw. wyższej półki cenowej można też spotkać okna z profili aluminiowych o współczynniku U = 1,78 W/(m2*K).

Materiały obrabiane są na najnowocześniejszych maszynach CNC sterowanych z poziomu programu handlowego. 

Aktualności

Berlin - montaż 1500 renowacyjnych okien drewnianych

Berlin kazerna-koszary wojskowe w sercu stolicy Niemiec

[ więcej...]

FASADA na targach

FASADA prezentowała okna i drzwi na Targach Bau w Monachium w 2011. Zapraszamy na następne targi w Nürnberg, Fensterbau 21-24.3.2012; Londynie, Ecobuild 20-22.03.2012; Stuttgart, R+T 28.02.-03.03.2012

[ więcej...]

Fasady okna renowacyjne w Monachium, Rostocku, Berlinie, Chemitz i wielu innych miast Europy

Nasze okna renowacyjne i drzwi z drewna upiększają już Rostock, Berlin i Chemitz a ostatnio Monachium

[ więcej...]